img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00

PO 4 LATACH PRZERWY DO SKLEPU POWRÓCIŁY PRODUKTY FIRMY AMANPRANA

img
PRODUCENT:

Poduszka gryczana 40cm x 40 cm (10 litrów łuski gryczanej)

 • Dostępność: Brak Brak
 • Cena brutto: 29,00 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

   

  Poduszka gryczana 40cm x 40cm


  UWAGA: WZÓR MATERIAŁU, Z KTÓREGO WYKONANA JEST PODUSZKA MOŻE SIĘ RÓŻNIĆ OD TEGO NA ZDJĘCIU ( ZDJĘCIE MA TYLKO CHARAKTER POGLĄDOWY )

   

  Historia uprawy gryki

   

  Grykę zaczęto uprawiać ok. 2000 r p.n.e. w górskich rejonach pół. Indii (dziś częściowo Pakistan). Stamtąd uprawa zawędrowała do Chin, Korei i Japonii, jednocześnie rozpowszechniając się w Azji Środkowej. Kaszę gryczaną znali już Hunowieale jako koczownicy nie wprowadzili jej uprawy do Europy. Gryka w Europie środkowej była znana już w neolicie. W XIII – XIV wieku jej uprawa rozpowszechniła się na zachód Europy. Odpady z przerobu "ziarna" (łuski i pył) są cennym dodatkiem do pasz. (źródło: Wikipedia).


  Dopiero od niedawna łuska gryczana wzbudziła zainteresowanie producentów poduszek leczniczych. Poduszka gryczana jest wypełniona oczyszczoną z pyłu łuską gryczaną. Wyjątkowego kształtu łuski gryki są elastyczne i dostosowują się do każdego kształtu ciała. Głowa i kręgosłup leżą miękko i przez całą noc są optymalnie podparte. W ten sposób mięśnie, przede wszystkim ramion i szyi, mogą się zrelaksować i człowiek zapada w głęboki sen. Wyczuwalne drobne łuski w niepowtarzalny sposób masują potylicę poprawiając nastój i samopoczucie.

   

  Zdolność łuski do magazynowania powietrza umożliwia ich dobre nagrzewanie w kuchence, na kaloryferach lub słońcu, aby wzmocnić ich działanie można podgrzewać poduszkę do temp. 50 st C. Akumulowane ciepło jest potem dłużej przekazywane ciału człowieka. Łuski gryki mają wyjątkowo dobre właściwości podpierające, podobne jak łuska orkiszowa, lecz ma zupełnie neutralny zapach – co zostanie docenione przez osoby, które nie lubią poduszek aromatycznych.

   

  Poduszki wypełnione łuską gryki w czasie nocy chłoną pot z ciała i odprowadzają nadmierne ciepło oraz stwarzają przyjemny klimat dla zdrowego snu. Gryczane poduszki są wskazane przy różnych dolegliwościach, np. przy zablokowaniu kręgosłupa szyjnego i z tym związanymi bólami głowy, potylicy, ramion oraz bóle pleców. Mają zbawienne działanie przy migrenie, bezsenności. Delikatnie szeleszcząca poduszka gryczana harmonizuje emocjonalnie, uspokaja, relaksuje, łagodzi stres. Przynosi ulgę osobom zmęczonym i obolałym, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Stosowanie poduszki lub materaca wypełnionego łuską gryczaną poprawia ukrwienie nóg, w mniejszym stopniu tworzą się żylaki. Zmniejsza się zmęczenie i zawroty – bardzo częste objawy schorzeń stawów, pleców i naczyń dokrewnych.


  Nasze poduszki zawierają aż 10 litrów łuski gryczanej, przy wymiarze 40x40 cm, dzięki czemu są „puchate”, wypełnione łuską po brzegi i mogą być używane samodzielnie po założeniu poszewki lub jako dodatkowy wkład do domowych poduszek. Obszyte są miękkim, w 100% bawełnianym materiałem, który przepuszcza zapach i wszelkie pozytywne właściwości łuski gryki. Po ogrzaniu mogą również służyć jako okłady na inne części ciała, lub podporę dla obolałych kończyn.

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach