img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

ANYŻ GWIAŹDZISTY 100g PREMIUM

 • Cena brutto: 19,11 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Anyż to wiecznie zielone drzewo, którego kwiaty dojrzewając tworzą suche owoce przypominające gwiazdę. Przyprawą są zarówno owoce , jak i nasiona w nich zawarte.

  Gwiazdki anyżu mogą być dodawane w całości bezpośrednio do potraw, można je też zmielić. Przechowywane w całości w szczelnych pojemnikach, utrzymują świeżość przez ponad rok.

  Zastosowanie:

  Zastosowanie swoje znajduje zarówno w kuchni jak i w lecznictwie. Zmielone owoce anyżu stanowią przyprawę, olej wytwarzany w procesie ekstrakcji parowej anyżu stosowany jest często jako dodatek do napojów, głównie do aromatyzowania niskoprocentowych likierów alkoholowych. Anyż doskonale smakuje dodany do herbaty lub kawy nadając przyjemnego, korzennego aromatu.
  Anyż jest używany zarówno w kuchni orientalnej jak i w europejskiej. Wykorzystuje się go do wyrobów cukierniczych, do dań z mięsa i drobiu. W kuchni chińskiej anyż jest bardzo pospolitą przyprawą, dodawaną w szczególności do potraw z wołowiny, kurczaka, do zup. W kuchni europejskiej anyż jest bardzo niedoceniany, dodawany jedynie do kompotów owocowych i dżemów, a szkoda bo to wszechstronna przyprawa.

  Kraj pochodzenia:

  Wietnam

  Waga: 100g

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach