img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Mieszanka chlebowa - CHLEB HUZAR - 1 kg + drożdże GRATIS

 • Cena brutto: 8,20 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Mieszanka chlebowa - chleb HUZAR 

   

  Pieczywo o wysokich walorach dietetycznych i zdrowotnych. Wypiekane metodą tradycyjną z mąki żytniej wzbogaconej dodatkiem ziaren. Doskonale trafia w gusta wymagających konsumentów.

  Skład :

  mąka żytnia, śruta żytnia, siemię lniane, mąka żytnia całoziarnowa, śruta pszenna, mąka żytnia słodowa, kwas cytrynowy

  Sposób przygotowania w automacie :

   

  Do automatu wsypujemy 0.5kg mieszanki, dodajemy 0.31l wody (310 ml, temp. ok 30 C) oraz drożdże suche 2g i uruchamiamy na programie podstawowym (ok. 3h)

   

  Sposób przygotowania sposobem ręcznym ( w piekarniku) :

   

  Do miski wsypujemy 0,5kg mieszanki, wlewamy 0,31 l letniej wody, dodajemy 15g drożdży świeżych lub 2g drożdży instant. Wyrabiamy ciasto robotem ok. 3 minuty na wolnych obrotach, następnie ok. 8 minut na szybszych obrotach (ciasto można wyrobić ręcznie). Po wymieszaniu pozostawiamy ciasto pod przykryciem, najlepiej w ciepłym miejscu na ok. 20 minut. Po wyjęciu wyrośniętego ciasta przekładamy je do wysmarowanej olejem formy wymiarach ok. 25/11/7cm lub dwóch mniejszych i pozostawiamy do wyrośnięcia na ok. 60 minut. Kiedy ciasto podwoi swoją objętość wkładamy je do piekarnika nagrzanego do temperatury 210 stopni C. Dobrze jest umieścić w piekarniku naczynie z wodą (żaroodporne). Po ok. 5 minutach od rozpoczęcia pieczenia należy wyjąć naczynie. Piec ok.50-60min

   

  Z 0,5kg mieszanki otrzymujemy chleb o wadze ok. 0.8 kg

  (Do naszych mieszanek dołączamy drożdże GRATIS w ilości odpowiedniej do wykonania chleba)

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach