img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Naturalna sól z Morza Martwego (oczyszczona) - 1 kg

 • Cena brutto: 7,40 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Kąpiel w soli morskiej to sposób nie tylko na relaks, ale również na naturalną pielęgnację ciała. Już dawno sól z Morza Martwego została doceniona w takich miejscach jak centra odnowy biologicznej czy sanatoria. W składzie soli z Morza Martwego można znaleźć takie minerały jak potas, magnez, wapń, chrom, żelazo oraz wiele innych substancji mających dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Przez to stosowana jest w zabiegach leczniczych, odkażających, regenerujących czy odprężających, pozytywnie wpływając zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie.

  Kąpiel w roztworze soli z Morza Martwego działa leczniczo w schorzeniach dermatologicznych typu: łuszczyca, trądzik pospolity  i różowaty oraz nadmierne przesuszenie skóry. Kąpiel solankowa wskazana jest również w zabiegach odchudzających oraz w zabiegach zwalczających efekt "skórki pomarańczowej. Solanka pobudza krążenie krwi, przyspiesza metabolizm, głęboko wnika w skórę i oczyszcza pory, detoksykuje komórki oraz złuszcza martwy naskórek, wyjątkowo skutecznie relaksuje i odpręża.

  Skład minerałów jest inny niż w typowej wodzie z oceanu. W morzu 97% soli stanowi chlorek sodu NaCl (sól kuchenna), ale w Morzu Martwym jest go tylko 8%. Woda Morza Martwego zawiera  53% chlorku magnezu, 37% chlorku potasu. Ponadto w mniejszych ilościach obecne są też sód, chrom, cynk, mangan, miedź, żelazo i inne. Oprócz chlorków, jako aniony, występują też bromki, jodki, siarczany i węglany. Stężenie siarczanów jest bardzo małe, natomiast stężenie bromków w wodzie jest najwyższe na świecie.

   

  Parametry soli:

  wapń - 2100mg/kg

  mangan - 31,5 mg/kg

  żelazo - 36,4 mg/kg

   

  WAŻNE:

  Sól z Morza Martwego przeznaczona jest WYŁĄCZNIE do użytku zewnętrznego - można dodawać ją do kąpieli. Nie należy jej ssać, wcierać w dziąsła lub przygotowywać z niej płukanek do gardła.

  Przed kąpielą warto jest wziąć prysznic, ma to szczególne znaczenie, jeśli chcemy czerpać całymi garściami z prozdrowotnych właściwości soli z Morza Czarnego (powód jest prozaiczny - czysta skóra łatwiej wchłania minerały).

  Temperatura wody nie powinna przekraczać 37oC - jest to optymalna temperatura do kąpieli, która zagwarantuje prawidłowe wchłanianie minerałów.

   

  UWAGA!

  Przed zastosowaniem w wannach i zbiornikach wyposażonych w „hydromasaż”, pompy cyrkulacyjne i wirowe, agregaty parotwórcze oraz oświetlenie elektryczne należy się upewnić czy urządzenie posiada atest na stosowanie słonej wody i jest prawidłowo podłączone do zasilania !

   

  Waga: 1kg

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach