img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Sok 100% TREŚCIWY ROKITNIK 250ml - Sadvit

 • Dostępność: Jest Jest
 • Producent: Sadvit
 • Nowość
 • Cena brutto: 9,00 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Sok 100% TREŚCIWY ROKITNIK 250ml

   

  Soki firmy Sadvit są produkowane metodą tłoczenia na zimno, z całych owoców. Są to soki naturalnie mętne, poddane procesowi pasteryzacji w celu przedłużenia trwałości. Owoce i warzywa wykorzystywane do produkcji soków kupowane są od lokalnych rolników. Na barwę, smak i zapach ma wpływ wiele czynników, m.in. odmiana użytych owoców, stopień dojrzałości, data zbioru, nasłonecznienie, ilość opadów, itd. Dzięki temu soki Sadvit zawsze są wyjątkowe.  Soki Sadvit zawierają jedynie cukry naturalnie występujące w owocach!

   

  Rokitnik to mocno rozgałęziający się krzew pochodzący z głębi Rosji, obecnie występujący również w Polsce. Ze względu na jego żółtopomarańczowe owoce określany jest mianem “złota Syberii”. Owoce rokitnika zawierają witaminy A, B, C oraz E. flawonoidy, kwasy organiczne (kwas maleinowy i szczawiowy) oraz aminokwasy, azot, fosfor, żelazo, mangan, bor, wapń i krzem. Miąższ owoców i nasiona zawierają olej. Olej z rokitnika bogaty jest w kwas palmitynowy i palmitynowo-olejowy, które:

  - pozytywnie wpływają na stan skóry, regenerację tkanek, przyspieszenie gojenia ran

  - ze względu na dużą zwartość witaminy C polecany jest w profilaktyce antyprzeziębieniowej

  - wykazuje korzystne działanie na funkcjonowanie układu nerwowego, krwionośnego, pokarmowego oraz wątroby (stymuluje wydzielanie żółci).

   

  Skład:

  Sok tłoczony na zimno z rokitnika 100%. Pasteryzowany. 

  Zalecane dzienne spożycie:

  brak ograniczeń

  Warunki przechowywania:

  Przechowywać w suchym i zacienionym miejscu w temperaturze od 2 do 20°C. Po otwarciu przechowywać w lodówce, spożyć w ciągu 48h.

  Kraj pochodzenia owoców: Polska
   
  Objętość netto250ml
   
  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach