img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Olej z orzechów włoskich 100% RAW LIVING FOOD (surowy) 250 ml BIO region Perigord Francja - nagrodzony Amanprana

 • Cena brutto: 114,48 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

   

  Olej z orzecha włoskiego extra virgin z regionu Perigord 250ml BIO

   

  Olej z orzecha włoskiego firmy Amanprana jest doskonałym źródłem koenzymu Q10, lecytyny, steroli roślinnych (B-sterol, avenasterol, campesterol i inne), polifenoli (290mg/100g produktu) oraz witaminy K (15mcg/100g). Nie zawiera glutenu ani jakiegokolwiek potencjalnego alergenu umieszczonego na liście EFSA (2003/89/EC). Olej jest produktem nie poddanym standaryzacji. Zawartość składników odżywczych może się różnić.

  Olej wytwarzany jest z czterech odmian orzechów włoskich, rosnących w sadzie producenta, którym jest Franck Monsallier. Orzechy te nie są podgrzewane ani prażone. Co prawda taki zabieg zwiększyłby ilość uzyskiwanego oleju, ale też popsułby jego smak. Orzechy są najpierw rozłupywane w zgniatarce wykonanej z prawdziwego granitu a następnie wytłacza się z nich olej przy użyciu prasy, którą Franck Monsallier zaprojektował samodzielnie. Co wyróżnia stosowany tutaj proces to brak konieczności podgrzewania czy prażenia orzechów. Mniejsza ilość otrzymywanego oleju jest ceną za najwyższą jakość i niepowtarzalny smak. W ten sposób można otrzymać około 1 litr oleju extra virgin z około 5 do 6kg orzechów włoskich. Cały proces zajmuje od 30 do 45 minut. Uzyskany olej jest produktem najwyższej klasy, o zawartości nadtlenków tłuszczy poniżej 2mg i kwasowości poniżej 0,5%, co jest wynikiem wręcz niesamowitym. Dla jak najlepszej ochrony oleju przed światłem słonecznym (które powoduje jełczenie oleju) został on  zamknięty w butelce z ciemnego szkła i zawinięty szczelnie w papier.

  WAŻNE!: olej nie powinien być podgrzewany!

  Jest idealny do jedzenia na chlebie, w sałatkach, pastach, jako dressing i dodatek do ulubionych potraw. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Należy spożyć w czasie 6 miesięcy od otwarcia.

  SKŁADNIKI:

  100% oleju z orzecha włoskiego extra virgin

      

   

   

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach