img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

MSM w proszku BIO - 250g

 • Cena brutto: 16,71 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Siarka jest pierwiastkiem występującym w naszym organizmie. Pozyskujemy ją z pokarmów. Większość rzeczy, które spożywamy, zawiera ją w śladowych ilościach. Proces przetwarzania żywności dodatkowo obniża zawartość siarki organicznej w pokarmie. Związek siarki odkłada się w kościach i mięśniach. Dzięki temu, że siarka organiczna jest tam dostępna, możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie stawów, kości i mięśni.

  MSM, czyli siarka organiczna ( metylosulfonylometan) jest związkiem niestabilnym, wrażliwym na temperaturę, światło słoneczne, ulegając destrukcji. MSM dla ludzi pełni bardzo ważną funkcję. Przede wszystkim oczyszcza ciało ze wszystkich toksyn i zanieczyszczeń. Po wszelkich urazach i uszkodzeniach tkanek pozwala na lepsze i szybsze odbudowywanie się nowych. Często widać dużą poprawę w redukcji dolegliwości bólowych mięśni. Pomagając w regenracji organizmu, wspomaga budowę włosów, skóry i paznokci, a także pomaga w leczeniu oparzeń oraz skaleczeń. Dzięki możliwości rozszerzanie naczyń krwionośnych zwiększa przepływ krwi, skutecznie wzmacnia też tkankę łączną.

  Skuteczność siarki zauważamy także w leczeniu stanów zapalnych stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów. Bardzo dobrze sprawdza się też w zwalczaniu osteoporozy. Osoby z insulinoopornością, także powinny przyjrzeć się związkowi siarki organicznej, gdyż pomaga ona w leczeniu tego schorzenia. U osób zdrowych natomiast  zmniejsza gromadzenie się kwasu mlekowego w mięśniach po zakończonej aktywności fizycznej, dzięki czemu regeneracja mięśni jest szybsza. Ponadto związek siarki fantastycznie pomaga w redukcji objawów alergii, polecany jest też dzieciom na poprawę koncentracji. W okresie pokwitania może redukować zmiany trądzikowe.

  Stosowanie:

  MSM jest to biały, bezwonny proszek. Żeby uzyskać najlepsze efekty, należy rozpuścić odpowiednią ilość (zaczynając od 1g) w 150 ml wody i wypić 30 minut przed posiłkiem. Stosowanie warto rozpocząć od najmniejszej dawki, następnie zwiększając ją po tygodniu o 1g aż do 5 g na dobę. Następnie przez kilka tygodni, można zwiększyć dawkę do 15g na dobę. Po okresie około miesiąca znów powracamy do dawki utrzymującej 5g na dobę.

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach