img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Naturalny zakwas (koncentrat) SPRING PANETTONE Home - 1 kg

 • Dostępność: Jest Jest
 • Producent: Millbo
 • Cena brutto: 43,60 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

   


  Spring Italian Panettone

   

  Panettone jest tradycyjnym włoskim, świątecznym ciastem w kształcie kopuły, które znalazło wielu amatorów na całym świecie.

   

  Według wielu starych przekazów początków wypiekania Panettone należy się doszukiwać w osobie pochodzącego z Mediolanu piekarza o imieniu Toni. Eksperymentował on z różnymi rodzajami chleba, nie tylko po to ażeby przyciągnąć jak najwięcej klientów do swojej piekarni, ale też by zdobyć uznanie i serce pewnej młodej damy. Jego najlepsze dzieło, pierwotnie nazywane Pan de Toni, z czasem przekształciło się w Panettone i stało się jednym z najważniejszych podarków wręczanych w okresie bożonarodzeniowym.

   

  Obecnie Panettone jest tak jak dawniej wytwarzane z przepysznego ciasta drożdżowego. Typowe Panettone masz kształt kopuły i jest wypiekane w formie z papieru do pieczenia a następnie schładzane. Tradycyjny proces pieczenia wymaga kilku etapów fermentacji ciasta, trwających w sumie ponad trzy dni –od wymieszania składników do upieczenia. Na szczęście, Millbo Spring Panettone pozwala znacznie uprościć ten proces.

   

  Spring Panettone firmy Millbo Italian jest sproszkowanym koncentratem zakwasu chlebowego, uzyskiwanym na bazie naturalnego procesu, który pozwala ci na wypiek pysznego i prawdziwie włoskiego Panettone w skróconym, jednoetapowym procesie.

   

  Sugerowane nadzienie: Tradycyjna wersja zawiera kandyzowane owoce i rodzynki, aczkolwiek ostatnimi czasy pojawiły się również ciasta nadziewane czekoladą i kremami, które znajdują szczególnie wielu amatorów wśród młodszej klienteli.

   

  Stosowanie : optymalnie w stosunku 5%

   

   

   

  UWAGA!

   

  Zakwas instant nie powoduje wyrastania ciasta chlebowego, polepsza smak i aromat gotowego wypieku jak również strukturę miękiszu.

   

  Zakwas instant stosujemy razem z drożdżami (świeżymi lub również instant).

     img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach