img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

Herbata zielona Sencha 100g Biotern

 • Cena brutto: 9,08 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Sencha jest zieloną herbatą popularną zwłaszcza w Japonii. Wytwarzana jest z listków zerwanych wiosną lub latem, ma delikatny i subtelny, lekko gorzki smak i aromat. Daje klarowny napar o miodowym kolorze. Ułatwia trawienie, bogata w witaminę C. Sencha to zielona herbata, która nie jest poddawana procesowi fermentacji, przez co zachowane zostają jej naturalne, wartościowe składniki. Barwę Sencha porównuje się z porannym blaskiem słońca. Aby ją uzyskać, liście herbaty ze zbioru danego dnia są wrzucane do gorącego suchego kotła, gdzie błyskawicznie tracą wilgoć, zachowując przy tym swój zielono-oliwkowy kolor i całą zawartość taniny przy zaledwie jednym procencie zawartości związków kofeinowych.

  Katechiny i taniny zawarte w Sencha mają silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu wymiatają wolne rodniki, przyczyniające się do rozwoju raka. Polifenole, do których należą katechiny, chronią także nasz organizm przed wieloma schorzeniami i spowalniają proces starzenia się. Sencha jest polecana diabetykom, ponieważ zawiera goryczki, które zapobiegają wzrostowi poziomu cukru we krwi, regulują wydzielanie żółci, pobudzają apetyt i ułatwiają trawienie, nasilając przy tym procesy redukcji tkanki tłuszczowej. Polifenole obecne w zielonej herbacie Sencha przyspieszają zamianę tłuszczu w energię, co wiąże się z systematyczną utratą wagi. Dlatego Sencha polecana jest dla osób z nadwagą. Napój zapobiega także krwotokom i udarom
  oraz chorobom wieńcowym.

  Sposób użycia:

  Łyżeczkę herbaty umieścić w czajniczku, filiżance i zalać przegotowaną wodą o temperaturze ok. 80ºC. Należy parzyć nie dłużej niż 3 minuty.

  Waga: 100g

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach