img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

Mąka kokosowa BIO 1 kg SUPERFOODS

 • Cena brutto: 78,30 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

   

  Mąka kokosowa to doskonała alternatywa da ludzi, którzy nie chcą lub nie mogą używać zwykłej mąki pszennej. Mąka kokosowa zawiera duże ilości białka i błonnika. Nie zawiera glutenu i cholesterolu. Mąka kokosowa ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Można używać jej tradycyjnie, do wypieków lub na surowo, dodając do płatków śniadaniowych, koktajli owocowych, musli. 

  Mąka kokosowa to produkt bezglutenowy, stanowi więc idealny zamiennik mąki zbożowej, szczególnie dla osób z alergiami bądź nietolerancją. Mąka kokosowa bogata jest w białko i błonnik, zawiera tez niewielkie ilości łatwo przyswajalnych węglowodanów. Czynu ją to produktem odpowiednim dla osób odchudzających się oraz dla diabetyków. Szczególnie ci ostatni mogą odnieść realne korzyści z zstąpienia zbożowej mąki kokosową, ponieważ regularnie spożywanie mąki kokosowej obniża poziom cukru we krwi.

  Mąkę kokosową wytwarza się z miąższu z wnętrza orzecha kokosowego. Gotowy produkt ma delikatny zapach oraz smak kokosa i białą barwę. Sprzedaje się ją w postaci sproszkowanej, jednak ze względu na stopień zmielenia może być: bardzo drobna, napowietrzona i lekka albo cięższa i grubsza. Produkt nie zawiera glutenu, wykorzystuje się więc go jako zamiennik zbożowych, tradycyjnych mąk. Jeśli chodzi o wartość odżywczą: 100 gram mąki kokosowej do 443 kcal. Jest bogatym źródłem błonnika, lepszym niż otręby, bo zawiera go dwukrotnie więcej.

  Mąka kokosowa ma niską zawartość węglowodanów łatwoprzyswajalnych. Węglowodany te są główną przyczyną występowania chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, otyłość i insulinoodporność. Niski indeks glikemiczny sprawia, że spożywanie mąki kokosowej nie powoduje nagłych skoków poziomu cukru we krwi i wyrzutów insuliny. Co więcej, badania wykazały, że regularne spożywanie produktów, w których zawarta jest mąka kokosowa, obniża indeks glikemiczny całego posiłku. Pomaga także w utrzymaniu poziomu glukozy we krwi na odpowiednim, stałym poziomie zarówno u ludzi zdrowych, jak i u diabetyków.

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach