img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00

img
PRODUCENT:

KAKAOWIEC ZIARNO ŁUSKANE BIO (lekko prażone wiórki kakao) (z Peru) - 1kg

 • Dostępność: Jest Jest
 • Producent: SuperFoods
 • Nowość
 • Cena brutto: 81,27 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Kruszone ziarna kakao - otrzymano z najwyższej jakości ziaren kakaowca. Ziarna kakaowca nie zawierają cukru, ale mają białko, tłuszcz, węglowodany, błonnik, żelazo, wapń, magnez, witaminy z grupy B, witaminę C i E oraz wiele innych składników chemicznych. Wysoka zawartość magnezu w ziarnach kakaowca może zwiększyć siłę mięśnia sercowego, zmniejszyć krzepliwość krwi, wyregulować ciśnienie krwi i zmniejszyć prawdopodobieństwo zatorów oraz udaru. Ziarna kakaowca pomagają także zredukować symptomy i ryzyko zwapnienia tętnic i żył oraz skurczy (bóli) menstruacyjnych. Magnez wpływa na zwiększenie alkaliczności organizmu. Zasadowość magnezu może w znacznym stopniu wspomóc usuwanie toksyn z organizmu. 

  Prażone ziarna kakao są także bogatym źródłem cynku, żelaza, manganu, chromu i wapnia. Swoją dietę wzbogacić w nie powinny osoby borykające się z anemią, zmęczeniem wyczerpaniem. Już jedna porcja dziennie pozytywnie wpływa na koncentrację i poprawia humor. To również dzięki substancji o nazwie anandamid, która naturalnie produkowana jest w organizmie po wysiłku fizycznym, gdy odczuwamy euforię.

  Chrupiące, smaczne i pożywne kawałki obranych i pokruszonych ziaren charakteryzują się wytrawnym, kakaowym smakiem. Stanowią podstawowy składnik czekolady, będąc jednocześnie bazą dla wielu produktów czekoladowych. Prażone ziarna kakaowca można jeść jako przekąskę w pracy. Rozdrobnione będą doskonałym dodatkiem do granoli, musli czy owsianki. Można je też dodawać do ciast i ciasteczek.

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach