img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Jęczmień młody w proszku BIO (Chiny) 0.5 kg

 • Dostępność: Brak Brak
 • Producent: SuperFoods
 • Cena brutto: 56,00 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

   

  Młody jęczmień posiada wiele korzyści odżywczych i zdrowotnych. W aspekcie odżywczym, młode liście jęczmienia zawierają wszystkie witaminy, minerały, przeciwutleniacze, składniki detoksykujące, białka i enzymy. Poza chlorofilem i wieloma witaminami, minerałami i enzymami, uważa się, że jęczmień zawiera 30x więcej witaminy B1 niż mleko, 3,3x więcej witaminy C oraz 6,5x więcej karotenu niż szpinak, 11x więcej wapnia niż mleko krowie, prawie 5x więcej żelaza niż szpinak, niemal 7x więcej witaminy C niż pomarańcze, itd.

   

  Młody jęczmień zawiera ważny element P4D1, który jak udowodniono jest w stanie naprawiać ludzkie komórki DNA. P4D1 może zapobiegać starzeniu się i obumieraniu komórek. Badania naukowe dowodzą, że sok z jęczmienia może być skuteczniejszy od leków sterydowych. W praktyce, lekarze zgadzają się, że sok z jęczmienia jest pomocnym suplementem diety przy wielu chorobach, w tym artretyzmie, migrenowych bólach głowy, astmie, przemęczeniu oraz
  zaburzeniach pokarmowych oraz może wspomóc oczyszczanie skóry. Jęczmień uznaje się także za korzystny w przypadku innych chorób, takich jak skrzepy krwi oraz cukrzyca. Według pracy naukowej opublikowanej w "Diabetes and Metabolism" ("Cukrzyca i Metabolizm"), regularne spożycie jęczmienia działa korzystnie na zmniejszenie poziomu cholesterolu i ilości wolnych rodników we krwi w cukrzycy II typu.

   

  Zawartość:

  100% źdźbła młodego jęczmienia z uprawy ekologicznej 

   

  UWAGA!!!
  Mieszanie proszku z jęczmienia z gorącą wodą powoduje niszczenie 
  wartościowych składników czynnych. 

   

  Stosowanie :

  Dorośli: 1 łyżeczka na dobę z jedzeniem lub sokiem

  Dzieci: wiek 5-15 lat 1 / 2 łyżeczki na dobę z jedzeniem. Dodaj do soku lub dodać do jedzenia po gotowaniu.

   

  Smoothie z młodym jęczmieniem : dodać do miksera 3 szklanki soku z owoców tropikalnych, 2 łyżeczki proszku z młodego jęczmienia i 1 banan, miksuj ok minuty.

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach