img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Herbata japońska Kotobuki Matcha BIO 50g Amanprana

 • Cena brutto: 229,20 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Herbata Kotobuki Matcha składa się z całości, najmłodszych i najlepszych herbacianych liści Camelia Sinensis z Japonii. Matcha to ciemnozielona herbata o słodkim smaku z delikatnym posmakiem. Kotobuki Matcha jest certyfikowana ekologicznie i pochodzi z regionu Shimoyama w Japonii. Zbiera się ją na wysokości 600 m, z dala od regionów przemysłowych lub miast, pośrodku gór.

  Pijąc herbatę Kotobuki, konsumuje się cały liść, osiągając tym sposobem większą zdolność pochłaniania reaktywnych form tlenu. Herbata Kotobuki Matcha zawiera 134 razy więcej katechin EGCg niż herbata zielona. W przypadku herbaty zielonej, Earl Grey czy Rooibos, w torebce pozostaje 85% substancji odżywczych, podczas gdy w trakcie picia herbaty Kotobuki Matcha faktycznie wypija się cały liść. To właśnie sprawia, że Kotobuki jest o wiele zdrowsza w porównaniu do innych herbat. Pijąc ją, dostarczamy organizmowi o wiele więcej substancji odżywczych, gdyż wypijamy cały liść (tzw. konsumpcja holistyczna). 

  Kotobuki – jakość, smak i wartości odżywcze. Charakteryzują się one wyjątkowo wysoką, wyrażoną w ORAC (pojemność antyutleniająca) zdolnością pochłaniania reaktywnych form tlenu przez zawarte w nich przeciwutleniacze. Po drugie, obecne w nich polifenole (w tym katechiny) stanowią największą grupę substancji ochronnych zawartych w pożywieniu, a herbata Kotobuki jest niezwykle bogata w katechiny. Co więcej, Kotobuki zawiera w swoim składzie karoteny, witaminę E, błonnik, minerały, taniny, od 15 do 17 rodzajów białek (w tym białka podstawowe), oraz wiele więcej… co przekłada się również na wyborny smak tych herbat.
  Zawarta w herbacie kofeina, zwana też teiną, powoli uwalnia czynniki pobudzające.

  Waga: 50g

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach