img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

Grzyby suszone SHITAKE (Poku) 100g

 • Cena brutto: 19,96 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

   

  Grzyby Shiitake (twardziak jadalny) hodowano w Azji od ponad tysiąca lat. Zgodnie ze starą chińską tradycją leczniczą, spożywanie Shiitake zalecane było dla utrzymania dobrego zdrowia i długowieczności. Chińczycy od dawna uznają Shiitake za eliksir. Z powodu dużej zawartości protein, błonnika, witamin i minerałów – grzyb ten uznany jest za bardzo pożywny i wartościowy. Badania naukowe potwierdzają, że grzyby te mają unikatową strukturę węglowodanową, która w pewnych warunkach może hamować wzrost komórek nowotworowych. 

  Sprawdzają się w wielu daniach kuchni azjatyckiej.  Idealne do zup, dań z woka, dań z makaronem lub jako farsz do pierogów. Świetnie nadają się do potraw przygotowywanych metodą stir-fry. Stanowią jeden z głównych składników diety Genmai-Saishoku. Nie należy ich poddawać zbyt długiej obróbce termicznej ponieważ sprawia to, że stają się twarde.

   
  Sposób przygotowania:
  Suszone, najlepiej namoczyć przez noc w wodzie. Jeżeli ktoś potrzebuje szybciej wówczas min. 2h. w gorącej wodzie (w tym przypadku „kapelusze” będą jędrne, „nóżki” twardawe dlatego należy je obciąć). Oczywiście w zależności od potrawy grzyby następnie gotujemy lub smażymy.
   
  Kraj pochodzenia: Chiny
   
  Masa: 100g
   
  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach