Sklep jest nową platformą. Konta założone między 2006 a 2017 rokiem należy założyć ponownie.
Ceny zostały obniżone od 12% do 20% na wszystkich produktach w sklepie, ale jednocześnie nie udzielamy już rabatów.
img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
WITAMY W NASZYM NOWYM SKLEPIE
img
PRODUCENT:

Grzyb Reishi EKSTRAKT 4:1 w proszku 0.25 kg BIO NOWOŚĆ

  • Dostępność: Brak Brak
  • Producent: SuperFoods
  • Cena brutto: 72,00 zł
szt.

Grzyb Reishi

 

 

 

W Chinach grzyb Reishi nazywany jest Lingzhi. Jest to grzyb poliporoidalny i odnosi się głównie do gatunku Ganoderma lucidum. Stosowany jest w tradycyjnej medycynie chińskiej od ponad 2000 lat. Źródła podają, że grzyb Ganoderma wykazuje działanie zapobiegające przerzutom nowotworowym, a także działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe. W medycynie chińskiej uważa się, że grzyb ten ma działanie przeciwnowotworowe, immunomodulujące i immunoterapeutyczne. Zostały one poparte badaniami nad polisacharydami, terpenami i innymi związkami bioaktywnymi odizolowanymi od owocników i grzybni tego grzyba. Stwierdzono również, że grzyb Reishi hamuje proces agregacji płytek krwi, obniża ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu i cukru we krwi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkt: Wyciąg z grzybów Reishi w proszku

 

 

 

Kraj pochodzenia: Chiny

 

 

 

 

 

Nazwa łacińska: Ganoderma lucidum

 

 

 

 

 

Informacje żywieniowe

 

 

 


 


Wartości na 100g


Wartość energetyczna


1520 kJ


359 kcal


Białko


1.7g


Tłuszcze


w tym nasycone


w tym jednonienasycone


w tym wielonienasycone


0.3g


0.1g


<0.1g


0.2g


Węglowodany


w tym cukry


80.2g


3.6g


Błonnik


14.5g


Sód


1.2mg

 

 

 

 

 

Przechowywanie: W suchym i chłodnym miejscu

 

 

 

 

 

PRZEGLĄD

 

 

 

W połączeniu z kojącą herbatą lub odżywczą zupą, nasze grzyby Reishi w proszku to łatwy i skuteczny sposób na wykorzystanie zalet jednego z najbardziej cenionych leków natury.

 

 

 

HISTORIA

 

 

 

Grzyb Reishi to starożytny lek wschodni stosowany od setek lat. Początkowo można było go znaleźć w odległych górskich lasach Chin, Japonii i Korei. Dzikie grzyby Reishi preferują wilgotne i zaciemnione miejsca w podłożu oraz w dolnych częściach pnia drzew liściastych. Świeże grzyby Reishi są miękkie oraz posiadają rzucający się w oczy płaski czerwony kapelusz. Grzyby te są określane jako polyporus – określenie to odnosi się do rodzaju grzyba, który nie posiada blaszek na swej spodniej stronie, lecz uwalnia zarodniki przez małe pory. Choć nazwa Reishi pochodzi z Japonii, to nazwa ogólna grzyba pochodzi od dwóch greckich słów: ganos, oznaczający jasność i derma oznaczającego skórę. Nazwa gatunku, lucidum, w języku łacińskim oznacza „świecący”, tak więc obie części nazwy odnoszą się do naturalnie błyszczącej powierzchni rośliny. Istnieje sześć różnych rodzajów Ganoderma lucidum: czerwony, fioletowy, zielony, biały, żółty i czarny. Mówi się, że czerwony grzyb posiada największe właściwości lecznicze.

 

 

 

Chińska nazwa, Ling Zhi, odnosi się bardziej do przeznaczenia grzyba Reishi, niż do jego wyglądu i może zostać przetłumaczona dosłownie jako „zioło duchowej mocy”. Rzeczywiście, grzyb Reishi zajął zaszczytne miejsce w najstarszej Materia medica w Chinach [Materia medica to naturalne surowce lecznicze stosowane do sporządzania leków]. Legenda głosi, że gdy wieść o szczególnych właściwościach grzyba Reishi dotarła do cesarza Ti dynastii Chin wysłał on flotę statków na Wschód z załogą 300 silnych mężczyzn i 300 pięknych kobiet z misją sprowadzenia magicznej rośliny do swojego królestwa.

 

 

 

Ze względu na rzadkość występowania w przyrodzie, w całej historii Chin grzyby te były głównie wykorzystywane przez cesarza, jego dwór i bogatych klas wyższych. Stały się również swego rodzaju ikoną kultury, będącą symbolem w pracach graficznych, na odzieży i w dekoracjach.

 

 

 

Dziś, grzyby Reishi są uprawiane i szeroko dostępne jako grzyby lecznicze, przynoszące wiele korzyści dla zdrowia. Współczesna nauka nadal bada działanie tej rośliny a popularność Reishi jako „super żywności” wciąż rośnie.

 

 

 

PRZETWARZANIE

 

 

 

Nasze grzyby Reishi rosną na plantacji zlokalizowanej w mieście Qingyuan, które jest określane jako chińskie „miasto grzybów”, a także uznawane za miejsce posiadające najlepsze środowisko ekologiczne w kraju. Nasz dostawca eksportuje produkty do Europy i USA od ponad 15 lat i jest liderem technologicznym w uprawie grzybów. Temperatura, wilgotność, dwutlenek węgla, natężenie światła i składniki odżywcze są ściśle monitorowane w celu utrzymania optymalnych warunków wzrostu.

 

 

 

Grzyby Reishi są uprawiane na drewnie z wykorzystaniem kory drzewa lipowego. Drewno jest cięte na części po 30cm, a następnie części te są sterylizowane za pomocą gorącej pary. Kawałki drewna są umieszczone w workach z tworzywa sztucznego a zarodniki grzyba Reishi są umieszczone na powierzchni drewna w sterylnych warunkach. Pozostawione w odpowiednich warunkach wzrostu (ciepła i wilgoci) zarodniki się rozwijają i rozprzestrzeniają. Zarodniki Reishi są uprawiane w ten sposób przez około cztery miesiące, a następnie są przenoszone na podłoże w celu rozrostu, gdzie temperatury utrzymywane są na poziomie około 25°C. Kultywary lipy są umieszczane tuż pod powierzchnią gleby i w ciągu najbliższych trzech miesięcy wyrastają z nich dojrzałe grzyby.

 

 

 

Dojrzałe grzyby zbierane są każdego roku pomiędzy sierpniem a październikiem. Grzyby są sprawdzane pod względem jakości, rozmiaru i koloru, zanim zostaną w pełni oczyszczone i odwodnione. Wysuszone grzyby mogą zostać następnie sproszkowane w celu uzyskania drobnego proszku.

 

 

 

W połączeniu z kojącą herbatą lub odżywczą zupą, nasze grzyby Reishi w proszku to łatwy i skuteczny sposób na wykorzystanie zalet jednego z najbardziej cenionych leków natury.

 

 

img
Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach
img