img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

Glony chlorella w tabletkach BIO (Chiny) - 250g (ok. 450 tabletek 500mg)

 • Cena brutto: 89,87 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Chlorella to niezwykła alga pochodząca z Korei Południowej. Nie bez powodu należy do tzw. "superfoods" (superżywności), czyli grupy produktów spożywczych o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. Jest prawdziwą bombą witaminową – zawiera m.in. chlorofil w dużej ilości, aminokwasy i kwas foliowy. 

  Chlorella jest bogatym źródłem witamin i mikroelementów. Dostarcza organizmowi witamin z grupy B, a także witaminy A, C i E, aminokwasów, chlorofilu, kwasów tłuszczowych omega-3 oraz kwasów nukleinowych. Zawiera również liczne minerały – żelazo, wapń, potas, magnez, cynk, mangan, fosfor, selen i jod. Do diety powinni włączyć ją w szczególności weganie i wegetarianie, a także osoby odchudzające się lub borykające z anemią. Kobiety ciężarne powinny skonsultować się z lekarzem zanim zaczną przyjmować preparaty zawierające tę algę. Niekiedy jest ona wskazana, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii, białkomoczu, obrzęków oraz nadciśnienia związanego z ciążą.

  Do wyjątkowych właściwości chlorelli zalicza się przede wszystkim detoksykację. Ma ona zdolność wiązania i usuwania z organizmu szkodliwych substancji – toksyn, metali ciężkich (kadmu, rtęci, ołowiu), alkoholu, azotanów, pestycydów i innych chemikaliów obecnych w zanieczyszczonym środowisku. Chlorella działa jak naturalna tarcza, która nie dopuszcza do przeniknięcia szkodliwych substancji w głąb organizmu. Z tego powodu jest także polecana osobom, które przechodziły zabiegi chemio- i radioterapii. Ponadto przyspiesza regenerację wątroby oraz wspomaga jej prawidłowe funkcjonowanie.

  Wysoka zawartość chlorofilu wpływa dobroczynnie na układ immunologiczny. Chlorella przyczynia się do zwiększenia produkcji białych krwinek odpowiedzialnych za walkę z bakteriami i wirusami. Ma właściwości antybakteryjne, a co za tym idzie, przyspiesza gojenie ran. Może także okazać się zbawienna dla osób, które borykają się z nieświeżym oddechem lub nadmierną potliwością. Jest niezastąpiona w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego – częstych zaparć, wzdęć, zapalenia błony śluzowej jelit. Ponadto usprawnia trawienie, obniża poziom cukru i złego cholesterolu we krwi oraz wspomaga odchudzanie, co jest szczególnie ważną informacją dla osób, które próbują pozbyć się zbędnych kilogramów.

   

  Skład:

  1 tabletka zawiera 500mg czystego proszku Chlorella Pyrenoidosa BIO 100% bez żadnych dodatków.

  Stosowanie:

  Od 2 do 4 tabletek trzy razy dziennie, co łącznie daje 6-12 tabletek na dobę. Bezpieczne przyjmowanie chlorelli nie powinno przekraczać dwóch miesięcy. Po tym czasie wskazane jest zrobienie przerwy.

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach