BogutynMlyn.pl   Młyn Gospodarczy Paweł Bogutyn, ul. Gwardii 24, 21-300 Radzyń Podlaski
tel./fax: (0-83)3521199 / Orange: 503-157-337 (od 8 do 18) 
Mapa dojazdu. email: sklep@bogutynmlyn.pl   gadu-gadu 936545 
Zapomniałem hasła | Rejestracja
0 0 PLN
Użytkownicy online: 31  za logowani: 1  Produktów w sklepie: 3096     Dostępnych w magazynie: 1261
Zaawansowane wyszukiwanie
Karty kredytowe :

 
email: sklep@bogutynmlyn.pl
tel. 0-83 352 11 99
kom. 503-157-337
MAPA DOJAZDU
Nasze przesyłki kurierskie dostarcza firma :


 
KAKAOWIEC ZIARNO SUROWE CAŁE BIO RAW (ziarno kakaowca) - 0.5 kg NOWOŚĆ
Producent:   SuperFoods


Dostępna ilość : brak/oczekujemy dostawyZamówić można ilość nie większą niż jest dostępna w magazynie.

Zamówienia należy składać przez sklep internetowy lub emailem sklep@bogutynmlyn.pl

Zamówienia przyjmujemy również telefonicznie pod numerem 506 173 340 w godzinach od 18:00 do 21:00

Cena brutto: 60.00 PLNProdukt chwilowo niedostępny.
Daty przydatności widoczne na zdjęciach są przykładowe.
Zdjęcia są własnością BogutynMłyn. Kopiowanie zabronione.

Nie ma jeszcze recenzji o tym produkcie. Dodaj recenzję jako pierwszy!


Produkt : Surowe ziarna kakaowe

Nazwa naukowa  : Theobroma cacao L, odmiana Arriba

Pochodzenie  : Pochodzi z lasów deszczowych z Południowej Ameryki.

Przechowywanie  : 18 - 30 C, wilgotność 50 – 65 %

Okres trwałości : 12 miesięcy przy odpowiednich warunkach przechowywania.

 

Produkt certyfikowany:

Uzyskane ze starannie wybranych lekko fermentowanych ziaren kakaowych, które były uprawiane i zbierane bez jakichkolwiek dodatków chemicznych. Proces fermentacji jest procesem naturalnym, który trwa od 2,5 do 3 dni w drewnianych pudełkach, w zależności od stopnia fermentacji, wymaganego przez klienta. Następnie ziarna są naturalnie suszone na słońcu do osiągnięcia 8% wilgotności. Ten naturalny i organiczny proces jest procesem zachowującym czystość wyrobu, pozwalającym na bezpośrednie spożycie.

 

Wartość odżywcza

 

54% masła kakaowego

11,5% białka

9% celulozy

7,5% skrobi i pentozanów

6% taniny

5% wody

2,6% oligoelementów i soli

2% kwasów organicznych

1,2% teobrominy

1% cukrów

0,2% kofeiny

 

Nieprzetworzone Kakao

Kakao jest znane również jako Kakaowiec Właściwy. Jest to wysokie zimozielone drzewo rosnące naturalnie w tropikalnym obszarze Amazonii w Ameryce. Drzewo kakaowca rośnie na nizinnych obszarach lasów tropikalnych o niewielkiej sezonowości. Naturalnie drzewo to rośnie pod gęstą czaszą lasów tropikalnych, uprawia się je pod bananowcami lub drzewami casaca (tapioka) lub innymi, podobnymi drzewami o dużych liściach. Potrzebuje stałego klimatu: temperatury pomiędzy 21 a 32ºC przez cały rok, nigdy poniżej 15ºC, od 100 do 250 cm opadów deszczu, równomiernych przez cały rok, w żadnym z miesięcy nie może spaść mniej niż 10 cm deszczu. Rośnie zazwyczaj na wysokości poniżej 300 metrów npm. Wszystkie te wymagania sprawiają, że rośnie tylko w tropikach- niemal wyłącznie w obrębie 10 stopni szerokości geograficznej od równika i jedynie w miejscach niezbyt górzystych bez monsunów lub suszy.

Kwiaty wyrastają w kiściach bezpośrednio z pnia lub starszych gałęzi drzewa; są niewielkie, o średnicy 1-2 cm z różowymi kielichami. Nasiona zbierają się w dużych kolorowych strąkach wyrastających przy drzewie, na miejscu kwiatów. Duży strąk jest zielony, gdy dojrzewa, a następnie zmienia kolor na żółty, pomarańczowy, czerwony lub purpurowy, gdy już jest dojrzały (istnieją odmiany, które pozostają zielone). Strąki znacząco różnią się pod względem rozmiaru, kształtu i tekstury. Osiągają rozmiar od 10 cm do ponad 40 cm długości! Mają od 5 do 10 żył lub podłużnych grzbietów i kształt od okrągłego do podłużnego, przypominającego piłkę do rugby. Drzewo owocuje przez cały rok, równolegle z kwitnieniem. Osiągnięcie pełnego rozmiaru strąka zajmuje 4 do 5 miesięcy, natomiast jego dojrzewanie trwa kolejny miesiąc! Owalny strąk kakao ma około 15-30 cm długości, 8-10 cm szerokości i waży około 500 g, gdy jest dojrzały. Strąk zawiera 20-60 ziaren mieszczących się w białym miąższu. Każde ziarno ma wysoką ilość tłuszczu. Najaktywniejszym elementem składowym wewnątrz ziarna jest teobromina, podobna do kofeiny. Ziaren kakaowca używa się w produkcji kakao i czekolady.

Historia spożywania ziaren kakaowca przez człowieka jest długa. Majowie wierzyli, że kakao odkryli bogowie wewnątrz góry i podarowali je Majom, gdy ludzie już zostali stworzeni. Majowie obchodzili w kwietniu doroczne święto na cześć ich kakaowego boga. Część obchodów stanowiło złożenie w ofierze psa ze znaczeniami w kolorze kakao; ofiara z kakao, piór i kadzidła, oraz obdarowywanie się upominkami.

W epoce prekolumbijskiej ziarna kakao były zarówno napojem rytualnym jak i główną walutą. Imperium Azteków otrzymało nawet 980 ładunków kakao jako część należnego im rocznego trybutu. W każdym z ładunków było 8000 ziaren kakaowca. W tamtych czasach za 80-100 ziaren można było kupić nową pelerynę. W niektórych obszarach ziarna kakaowca były używane zamiast monet aż do lat 40 XIX w.

Powszechnie sądzi się, że to Kolumb odkrył kakao w Ameryce, jednak wówczas nie zdawano sobie sprawy z jego wartości. Ziarna kakaowca przywieziono do Hiszpanii na początku XVI w., a następnie wprowadzono w tym kraju napój kakao. Kakao i czekolada stopniowo zaczęły gościć na stołach Zachodniej Europy, we Francji, Niemczech, Anglii, itd. W związku z dużym popytem na kakao, kompanie francuskie założyły plantacje na Karaibach, na których uprawiano tą roślinę w celach komercyjnych.

Organiczne Nieprzetworzone Ziarna Kakaowca

Ziarna kakaowca nie zawierają cukru, ale mają białko, tłuszcz, węglowodany, błonnik, żelazo, wapń, magnez, witaminy z grupy B, witaminę C i E oraz wiele innych składników chemicznych. Wysoka zawartość magnezu w ziarnach kakaowca może zwiększyć siłę mięśnia sercowego, zmniejszyć krzepliwość krwi, wyregulować nasze ciśnienie krwi i zmniejszyć prawdopodobieństwo zatorów oraz udaru. Ziarna kakaowca pomagają także zredukować symptomy i ryzyko zwapnienia tętnic i żył oraz skurczy (bóli) menstruacyjnych. Magnez wpływa na zwiększenie alkaliczności naszego organizmu. Zasadowość magnezu może w znacznym stopniu wspomóc usuwanie toksyn z organizmu.

Ziarna kakaowca zawierają również serotoninę, tryptofan, anandamid (arachidonoiloetanolamid, AEA), dopaminę, fenyloetylaminę (PEA) oraz roślinne inhibitory MAO. Wszystkie te substancje działają pozytywnie na chemię naszego mózgu, ponieważ dopuszczają do krążenia większej ilości serotoniny oraz innych neurotransmiterów w mózgu. Te naturalne substancje chemiczne wiążą się z odczuwaniem szczęścia. Tryptofan jest aminokwasem o działaniu antydepresyjnym. Odgrywa ważną rolę w produkcji serotoniny w naszym mózgu. Serotonina to neurotransmiter o działaniu antystresowym, zmniejszającym niepokój i zwiększającym naszą zdolność odpierania stresu. Uważa się także, że serotonina pozytywnie wpływa na problem przedwczesnego wytrysku u mężczyzn. Inhibitory MAO umożliwiają neurotransmiterom dłuższe krążenie w mózgu, gdyż blokują działanie enzymów, które normalnie je niszczą.

Fenyloetylamina (PEA) jest substancją chemiczną pochodną adrenaliny. Jest znana jako substancja „miłości”, ponieważ organizm wydziela ją, gdy człowiek jest zakochany. PEA odgrywa ważną rolę w poprawie koncentracji, czujności i pozytywnego stosunku do życia, co oznacza że kakao jest naturalną odpowiedzią na Prozac. Ponadto, anandamid jest znany jako „substancja rozkoszy”, gdyż wydzielamy go, gdy czujemy się wspaniale. Dopamina spełnia rolę regulatora nastroju, pomagającego ograniczyć spożycie pokarmów oraz zachowania kompulsywne jednocześnie zwiększając koncentrację umysłu i pozytywne podejście.

Ziarna kakaowca mają najwyższą zawartość przeciwutleniaczy z wszystkich pokarmów. Badania wykazały również, że przeciwutleniacze zawarte w kakao są bardzo stabilne i łatwo przyswajalne przez organizm ludzki. Co więcej, naukowcy odkryli także, że przeciwutleniacze zawarte w kakao są w stanie dotrzeć do komórek w przeciągu 30 minut.
Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt     Pokaż recenzje 
  
Inne produkty z tej samej kategorii


 
Dodaj e-mail Usuń e-mail


Navitas Naturals
Zakwasy i słody MILLBO


KAROB - Melasa z Chleba Świętojańskiego 370g (*DCBR)

Jagna: Do kaszy jaglanej. Polecam na śniadanie


Naturalny zakwas (koncentrat) SPRING CIABATTA Home - 0.25 ...

Olciaky: Świetne ciabatty z tego zakwasu wychodzą:)))Kategoria: WYPRZEDAŻ (do -60% + Twój Rabat!)

Copyright 2006-2010 BogutynMłyn Home| Bestsellery| Promocje| Nowości| O firmie| Regulamin i polityka prywatności| Kontakt
© BogutynMlyn.pl 2006-2017 - Wszystkie dane i informacje jak również nazwy handlowe i nazwy towarów oraz firm jakie występują w serwisie mogą być lub też są znakami towarowymi zastrzeżonymi lub nazwami zastrzeżonymi firm lub ich właścicieli i zostały użyte w serwisie jedynie w celach identyfikacyjnych. Dane i informacje zawarte w naszym serwisie są publikowane wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie materiały, informacje, pliki, rysunki, zdjęcia itp. dostępne w serwisie www.bogutynmlyn.pl nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez pisemnej zgody BogutynMłyn. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten jest ograniczony prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie.

Linki
reklamowe 
Oprogramowanie: SOTE